بی خیال ایران میلیون کشورها صادرات اقتصادی

بی خیال: ایران میلیون کشورها صادرات اقتصادی محصولات کشورهای دیگر صادرات غیرنفتی

گت بلاگز اخبار بین الملل سال 2017 با ترامپ جنجالی

بسیاری از رسانه های دنیا اعتقاد دارند رویکرد «دونالد ترامپ» بر بسیاری از تحولات سال 2017 دنیا سایه افکنده هست. وی از نخستین روز ریاست جمهوری تا آخر سال جنجال آف

سال 2017 با ترامپ جنجالی

سال 2017 با ترامپ جنجالی

عبارات مهم : سیاست

بسیاری از رسانه های دنیا اعتقاد دارند رویکرد «دونالد ترامپ» بر بسیاری از تحولات سال 2017 دنیا سایه افکنده هست. وی از نخستین روز ریاست جمهوری تا آخر سال جنجال آفرینی کرد و موجب زیاد کردن انتقادها از خود و آمریکا شد.

به گزارش ایرنا، یکی از مهمترین مباحث و اتفاقاتی که در سال میلادی گذشته توجه افکار عمومی و رسانه های دنیا را به شدت درگیر خود ساخت. شروع دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» در نخستین ماه سال 2017 بود.

سال 2017 با ترامپ جنجالی

حاشیه دار بودن ترامپ حتی از وقت مسابقه های انتخاباتی وی شروع شد که بعضی سخنان جنجالی را به خاص علیه خط مشی های جهانی دولت آمریکا و باراک اوباما مطرح کرد. اگرچه در ابتدای سال 2016 کمتر کسی احتمال می داد وی بتواند در مسابقه با هیلاری کلینتون که سیاستمداری کهنه کار بود موفق باشد ولی آخر وی توانست وارد اتاق بیضی کاخ سفید شود. ترامپ نه تنها زمام امور بزرگترین کشور دنیا را به دست آورد بلکه با سیاست ها و بیانات خود دنیا را هم تحت تاثیر قرار داد.

**دستان خالی ترامپ در داخل و خارج

ترامپ مجموعه اقداماتی را در داخل و خارج آمریکا انجام داد که ارزیابی های گوناگونی از آن ارائه می شود. بعضی کارشناسان مدیر جمهوری آمریکا را در حوزه داخلی تاحدودی موفق می دانند ولی آمار و نظرسنجی ها حکایت از آن دارند که وی نامحبوب ترین مدیر جمهوری آمریکا در چند دهه اخیر است.

بسیاری از رسانه های دنیا اعتقاد دارند رویکرد «دونالد ترامپ» بر بسیاری از تحولات سال 2017 دنیا سایه افکنده هست. وی از نخستین روز ریاست جمهوری تا آخر سال جنجال آف

در حوزه سیاست خارجی نیز دست های ترامپ چندان پر نیست. بسیاری از رویکردهای ترامپ در عرصه دیپلماسی با انتقاد کارشناسان و حتی مشاوران وی همراه شده است هست. ضمن اینکه بسیاری از دولت های دنیا نیز نسبت به خط مشی های یک ساله آمریکا تصویر العمل نشان می دهند. شاید بتوان سفر به عربستان سعودی و عقد قراردادهای بزرگ اقتصادی و تسلیحاتی را از جمله موفقیت های وی بر شمرد ولی اعتراض جهانی به خروج آمریکا از پیمان اقلیمی پاریس از جمله انتقادها به ترامپ هست. همچنین می توان رای نزدیک به دو سوم دولت های دنیا علیه اقدام کاخ سفید در مورد بیت المقدس را نیز محکی گویا از میزان موفقیت دستگاه دیپلماسی ترامپ در دنیا تفسیر کرد.

تارنمای ان.پی.آر در گزارشی تعداد قوانین امضاشده از سوی ترامپ در سال 2017 را 96 مورد بیان کرد و نوشت وی 16 قانون و رویه دولت پیشین آمریکا را نیز متوقف کرد. مهمترین اقدام دونالد ترامپ در حوزه داخلی، در ماه های نهایی سال 2017 و هنگامی رخ داد که ترامپ با امضای قانون تازه موجب شد 1500 میلیارد دلار از مالیات پرداختی به دولت آمریکا کاسته شود. البته بسیاری از مردم عادی در آمریکا این قانون را به نفع ثروتمندان می دانند.

جالب اینجاست که ترامپ هر لحظه با سروصدای بسیار تلاش می کند خود را پرکار نشان دهد. ترامپ اعتقاد دارد کارها وی در سال اول ریاست جمهوری منحصر به فرد بوده هست. این توصیه نه تنها از نگاه آماری درست و دقیق نیست بلکه از نظر افکار عمومی هم دستاورد تاریخی وی به شمار نمی روند. با اینحال مدیر جمهوری آمریکا پی درپی ادعا می کند که زیاد از همه پیشینیان خود قانون اجرایی امضا کرده و فعال تر بوده است.

سال 2017 با ترامپ جنجالی

مقایسه کارکرد روسای جمهور آمریکا در نخستین سال دوره ریاست آن ها نشان می دهد که در همین بازه زمانی «جیمی کارتر»، «جورج بوش» پدر و «بیل کلینتون» با اجرای زیاد از 200 قانون پرکارتر از بقیه بوده اند. «رونالد ریگان» با 159 و باراک اوباما با 124 مورد بالاتر از ترامپ قرار دارند. حتی «جورج بوش» پسر نیز 109 قانون را در سال نخست ریاست جمهوری خود امضا و اجرایی کرد.

از نگاه بسیاری از رسانه های دنیا 2017 سالی بود که زیر سایه گزینش و کارها چهل و پنجمین مدیر جمهوری آمریکا قرار داشت و از این رو ترامپ به عنوان صورت خبرساز دنیا گزینش شده است هست. تارنمای شبکه تلویزیونی الجزیره شروع ریاست جمهوری ترامپ در ابتدای سال و تصمیم جهت به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در آخر آن را شروع و آخر یک سال مدیر جمهوری جنجالی آمریکا دانسته است.

بسیاری از رسانه های دنیا اعتقاد دارند رویکرد «دونالد ترامپ» بر بسیاری از تحولات سال 2017 دنیا سایه افکنده هست. وی از نخستین روز ریاست جمهوری تا آخر سال جنجال آف

در این سال ترامپ اتفاق های مهمی را جهت کشورهای مسلمان رقم زد. الجزیره نوشت: یکی از کارها حاشیه ساز ترامپ که در هفته های نخست ریاست جمهوری وی اعلام شد ممنوعیت ورود شهروندان بعضی از کشورهای مسلمان بود. این قانون موجب جوشش احساسات ضد ترامپ شد و حمایت از آسیب دیدگان از آن را به همراه داشت. البته قضات دادگاه های فدرال در چند مرحله این قانون را نقض کردند و در نهایت دادگاه عالی شکل اصلاح شده است آن را پذیرفت.

از نگاه الجزیره، علاوه بر عنوان تنش با کره شمالی، پرسشها مربوط به خاورمیانه اهمیت زیادی در این دوره داشتند که همچون عنوان نپذیرفتن توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران (برجام) نقش مدیر جمهوری آمریکا پررنگ تر از بقیه عنصرهای بود. تصمیم چند هفته پیش ترامپ در زمینه انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس هم از دیگر کارها جنجالی ترامپ بود که با تصویر العمل کشورهای اسلامی و اعضای مجمع عمومی شرکت ملل متحد همراه بود.

سال 2017 با ترامپ جنجالی

براساس گزارش الجزیره یکی از مهمترین نکات ترساندن آشکار کشورهای مخالف نظر آمریکا در شرکت ملل متحد بود. نیکی هیلی نماینده آمریکا در شرکت ملل در سخنان خود پیش از رای گیری در مجمع عمومی اعلام کرد نام کشورهای مخالف طرح آمریکا در مورد بیت المقدس را به ترامپ می گوید تا به وسیله مدیر جمهوری ایالات متحده تنبیه شوند.

**فهرست بلندبالای غلط های ترامپ

دو ماه قبل از انتخابات حتی بسیاری از جمهوریخواهان نیز فکر نمی کردند وی بتواند با سیاست های پوپولیستی خود، هیلاری کلینتون را شکست دهد. حال دونالد ترامپ با اتخاذ سیاست ها چالش برانگیز حرف و حدیث های بسیاری را ایجاد و حمایت از ترامپ را حتی جهت حزب جمهوریخواه سخت کرده است.

تارنمای نشریه پرطرفدار آمریکایی «رولینگ استون» در گزارشی با عنوان «2017 سالی که غرق در اندیشه های ترامپ بود»، بعضی از مهمترین کارها حاشیه ساز ترامپ را در یک گزارش تصویری اینگونه فهرست کرد: لغو قانون بیمه ای اوباماکر، حمله موشکی به سوریه، سیاست ها در قبال چین، تصویر العمل عجیب به تنش های نژادی و توجیه اقدام خشونت طلبان افراطی.

به نوشته این گزارش با این حال مهمترین عنوان در کمتر از یک سال گذشته درز اطلاعات محرمانه در زمینه ارتباط نزدیکان ترامپ با مقام های روسی و احتمال دخالت مسکو در انتخابات آمریکا بود که از همان روزهای نخست ریاست جمهوری ترامپ، هم بر پیروزی انتخاباتی و هم بر رویکردهای وی سایه افکنده بود.

براساس تحلیل های رسانه ای در طول یک سال گذشته ترامپ با سخنان و واکنش‌ها خود بر دشمن های مدیر جمهوری آمریکا افزوده هست. مسائلی همچون وقایع در شارلوت ویلز، کره شمالی، بی احترامی ورزشکاران به ترامپ و پرچم آمریکا، تروریسم و توئیت های نژادپرستانه از جمله کارها پرحاشیه وی بودند. همچنین ساخت دیوار در مرز با مکزیک، جهت گیری ها در مورد ایران، قانون مالیاتی تازه و بسیاری از سیاست ها موجب شد تا جهت تحلیلگران، رسانه ها و مشاوران ترامپ برازنده نشان دادن وی در هیبت یک مدیر جمهوری آمریکا به کاری سخت تبدیل شد. همین نکات منفی باعث شد که نتوان تحلیل دقیقی از ترامپ و نحوه فکر وی بیان کرد. هاما رولینگ استون اعتقاد است بسیاری از کارهای ترامپ به خاص خبر های توئیتری وی، شبیه به واکنش‌ها یک کورک بیش فعال است.

این نشریه آشنا شده است و پرطرفدار آمریکایی عملکرد ترامپ در نزدیک به 50 عنوان را به عنوان فهرستی از نکات احمقانه در سال نخست ریاست جمهوری ترامپ بر شمرد و نوشت: ممکن است این فهرست طولانی به نظر برسد ولی این ها تنها عیان ترین پرسشها در عمارتی عمارت ناهمگن و بیمارگونه هستند که ما اکنون به آن عادت کرده ایم. اگر به صورت جامع به دوره ریاست جمهوری ترامپ پرداخته شود شاید بتوان فهرستی همچون یک کتاب تلفن جمع آوری کرد.

واژه های کلیدی: سیاست | قانون | آمریکا | آمریکایی | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | حمایت از ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs